0 ks - 0,00€ s DPH
Váš košík je prázdny!
kontakt
Nakúpte
priamo u Nás
v PEZINKU
Mapa
darcek
velkosti
Rozmer výrobku
Vám upravíme
Viac informácii
ihla

Zadarmo preprava nad 60 Eur + obratová zľava do 10% z neakciových produktov. Ďakujeme, že nemusíme prepúšťať. Prosíme o Vašu podporu pri kúpe našich produktov, ktoré máme označené ihneď. Naše ZŤP dievčatá z predajničky aj v čase karantény môžu a potrebujú pracovať (vybavovanie objednávok, balenie).  DPD KURIÉR prijíma len platby kartou, alebo platba vopred pri objednávke na našom eshope.

PRANIE: paplóny a vankúše

Ako prať antialergické vankúše a prikrývky

Pri prípadnom znečistení je možné všetky výrobky prať podľa vyznačených symbolov v práčkach so 4-násobným objemom bubna v pomere k náplni suchej bielizne (napr. 1 prešívaná prikrývka vyžaduje práčku na cca 7 kg suchej bielizne).

Odporúčame použiť teploty prania podľa symbolov uvedených na etikete výrobku. Význam pracích symbolov nájdete aj u nás.

Použite kvalitný, dobre rozpustný enzymatický prací prostriedok, ktorý obsahuje enzýmy k rozštiepeniu organického znečistenia (telesné tekutiny ako napr. krv, pot, sliny a pod.). Maximálna účinnosť týchto enzýmov je pri teplote prania do 60˚C, pri vyššej teplote dôjde k markantnému zníženiu účinku. Stačí použiť asi 1/3 obvyklej dávky pracieho prostriedku.

Ak je výrobok znečistený krvou, pred praním 2-krát plákajte v studenej vode a potom je nutný pomalý ohrev pracieho roztoku, neodporúča sa prekročiť teplotu 60˚C.

Bubon práčky by mal byť optimálne naplnený, aby prací roztok mohol výrobkom dobre prechádzať (ako pri praní, tak aj pri plákaní). Otáčky bubnu pri procese prania sú optimálne nízke až stredné (26-33 ot./min.). Plákanie odporúčame 5-krát, do posledného plákania môžete pridať antistatickú aviváž kvôli zníženiu statického náboja na povrchu vlákien. Otáčky bubnu pri odstreďovaní sú optimálne nízke až stredné (200-500 ot./min.), odtreďujte maximálne 30 sekúnd.

Optimálna teplota sušičky pri sušení je 45-60˚C.

Použité materiály týchto výrobkov znesú pranie až do teploty 95˚C, sušenie do 100˚C, čo je nutné v prípade sterilizácie, pri bežnom praní je však optimálne neprekročiť teplotu prania 60˚C.

Najčastejšie chyby pri praní:

  • preplnený bubon práčky
  • použitie bielidiel s obsahom chlóru
  • nekvalitný prací prostriedok bez enzýmov
  • príliš vysoká teplota pracieho roztoku
  • nadmerné mechanické namáhanie (príliš vysoké otáčky bubnu pri praní a odstreďovaní)

Ako prať pierkové, páperové vankúše

Postu při údržbě přikrývek a polštářů s náplní z prachového peří.
Výrobek dobře snáší praní v automatických pračkách:
 Doporučujeme prát v jemném pracím prostředku na bázi mýdla bez optických zjasňovačů a zvýrazňovačů barev, pokud je možno tekutého pracího prostředku. V žádném případě nepoužívat bělící prací prostředky na bází chlóru, aviváže a škroby. Pokud váhový koeficient suchého prádla pračky dovoluje vyšší hmotnost, je možné prát i více kusů najednou. Peří je hydroskopické – tedy přijímá vodu a při nasycení mění svůj objem až na 10% svého původního objemu.  Teplota praní je doporučena na 60°C v programu mírného praní. 
Doporučená dávka pracího prostředku:
 doporučujeme použít třetinu dávky pracího prostředku, než která se používá při praní povlečení a prostěradel. Polštář i přikrývka je poměrně rozměrný kus a při plné dávce by mohlo dojít k nerozmíchání pracího prostředku a následnému špatnému vyplavení při máchání.
Odstředění:
Při tomto procesu dbejte na snížení otáček pracího bubnu max. 600 ot/min. Pokud je vaše pračka vybavena programem na mírné odstředění (symbol peříčka), využívejte jej. Při tomto programu dochází k postupnému zvyšování otáček pracího bubnu a tím přispívá k co nejmenší zátěži při odstředění.
Sušení:
Je možné sušeni v sušičce při teplotě 100°C. 
Při sušení na volném vzduchu je třeba dodržet tyto zásady:
1) Nesušit na přímém slunci 
2) Nesušit v nevětraných prostorách
3) Sušit při teplotě min 20°C
4) Během sušení výrobek protřepávat
5) Nesušit na zdroji tepla
6) Nevystavovat vlhký výrobek teplotám pod 0°C
Při pečlivém dodržování pracovního postupu praní, výrobky snášejí bez změny kvality i několikeré opakování pracího procesu. Při používání sušičky výrobky získávají lepší a příjemnější vlastnosti.
Přejeme příjemné užívání našich produktů.
 
 
 
  Šetrné praní v pračce, jemný prací prostředek, mírné odstřeďování
  Lze sušit v sušičce
  Nesmí se žehlit
  Nesmí se bělit
  Nesmí se chemicky čistit