0 ks - 0,00€ s DPH
Váš košík je prázdny!
kontakt
Nakúpte
priamo u Nás
v PEZINKU
Mapa
darcek
velkosti
Rozmer výrobku
Vám upravíme
Viac informácii
ihla

Najnovšie články

​Niečo o viskóze...
07 Apr / 2019

​Niečo o viskóze...

Počet prečítaní: 463
Vedeli ste, že viskóza je prírodné vlákno? Nie je to žiadna umelina, ako si niektorí môžu myslieť.
Viskóza, rayon, umelý hodváb - označujú prakticky ten istý materiál. V každom prípade sa jedná o prírodný materiál, ktorý má vlastnosti podobné ako hodváb, avšak jeho údržba je oveľa ľahšia, možno ho prať v práčke, nemusí sa žehliť a je tiež oveľa lacnejší.
Viskóza je prírodné celulózové vlákno, ktoré sa vyrába podobne ako umelé vlákna (pretláčaním tekutej hmoty tryskami), ale základná surovina je čisto prírodná - je ňou celulózová látka získavaná z dreva alebo z bavlny. Viskózu poznáme už od 19. storočia, kedy sa začala používať ako náhrada drahého hodvábu, kde inde ako vo Francúzsku.
Viskóza či rayon je ideálnym materiálom pre nočné a domáce oblečenie.
Oblečenie a bielizeň z viskózy (rayonu, umelého hodvábu) je veľmi príjemné na nosenie, je mäkké, savé, splývavé a chladivé. Viskóza sa toľko nežmolkuje, netvorí sa v nej statická elektrina, nechytá teda smietky. Uchováva si teda tie lepšie vlastnosti pravého hodvábu, ale je neporovnateľne jednoduchšia na údržbu. Nočné pyžamá a košieľky z viskózy sme pre ich výborné vlastnosti zaradili aj my do ponuky.
Bielizeň a oblečenie z viskózy možno prať v práčke na max 40 stupňov a za použitia jemného programu. Žmýkajte rozhodne na nižšie otáčky. Nesušte v sušičke, znížili by ste živnosť vlákien. Úpletová bielizeň z viskózy sa vo väčšine prípadov nemusí žehliť, ak na žehlení trváte, použite iba vlažnú žehličku. Pri praní sa riaďte údajmi uvedenými na štítku.
Tenké bavlnené plážové osušky.
05 Apr / 2019

Tenké bavlnené plážové osušky.

Počet prečítaní: 621

Minulé leto som objavila čaro tenkých plážových osušiek. Myslela som, že sú vhodné predovšetkým do sauny. Ale nie je tomu tak! Majú úžasne praktické využitie aj vonku. Na kúpalisko, k moru, do aquaparku, na piknik, šport, do záhrady alebo iba tak ................. „kdyby něco“ :) Vmestí sa aj do väčšej kabelky a vôbec to nepocítite na jej váhe. Napriek tomu, že sú tenké, veľmi dobre sajú vodu, pretože sú zo 100% bavlny.
Teraz mi stačí jedna plážová taška, a je zbalená celá rodina. Ľahko sa z nej vytrasie tráva alebo vypráši piesok, keďže aspoň z jednej strany je vždy hladká. Viem, že aj toto leto budem aspoň jednu nosiť stále so sebou.... Človek nikdy nevie, kedy sa zíde.

7 úžasných vlastností tenkej bavlnenej plážovej osušky:
  • 1. široké využitie
  • 2. skladná
  • 3. ľahká
  • 4. savá
  • 5. rýchloschnúca
  • 6. ľahko oprášiteľná :)
  • 7. a v neposlednom rade ŠTÝLOVÁ
Závesy, záclonky s levanduľou
02 Mar / 2019

Závesy, záclonky s levanduľou

Počet prečítaní: 602
Kým zakvitne v záhradkách, na lúkach a poliach, môže levanduľka zakvitnúť na našich oknách. Vyberajte ideálnu veľkosť pre Vaše okno na našom eshope.
Vo farbe fialková s bielou, nádherná potlač, prechod medzi vzorom a bielou záclonkou je olemovaný krajkou. Ponúkame vo veľkostiach 140x160cm zakončená kruhmi, menšie okenné do kuchyne majú tunel na nasadenie malého lanka, alebo vodiacej lišty:30x150cm, 60x150cm, 90x150cm


 
levanduľová záclona
 
 
     
Zdravé pitie
21 Feb / 2019

Zdravé pitie

Počet prečítaní: 502
Pitný režim je bezpochyby veľmi dôležitý. Nedostatočným príjmom tekutín sa ľahko dostaneme do stavu dehydratácie, ktorá spôsobuje rôzne zdravotné ťažkosti. Bolesti hlavy, únava, suchá a nezdravo vyzerajúca pokožka, kolísavý krvný tlak... To, koľko tekutín by sme mali denne vypiť je individuálne. Závisí to od našej váhy, telesnej aktivity, od počasia, veku... Vo všeobecnosti, u mužov to priemerne vychádza na 3,5 litra denne a u žien 2,5 litra.
Počas dňa, kedy sme väčšinou zaneprázdnení, na pitný režim často zabúdame. Veľmi dobrým pomocníkom, ako si vypestovať návyk pravidelne dopĺňať tekutiny, je fľaša na stole. Ak máte na očiach fľašu plnú vody, robíte dobre. Dôležité však je, aby aj tekutina v nej bola zdravotne vyhovujúca. Veľmi často robíme chybu, keď opätovne používame PET fľaše, ktoré sú určené na jedno použitie. Ich vystavovaním slnečnému žiareniu a teplu a ich ohýbaním sa tento materiál ničí a do tekutiny sa vyplavujú toxické latky. Na poškodených miestach sa následne usadzujú baktérie, ktoré predstavujú zdravotné riziko. Kanadský vestník Public Health zverejnil výsledky výskumu, v ktorom si vzali vedci pod drobnohľad 76 vzoriek vody z fliaš, ktoré používajú miestni školáci. Takmer dve tretiny z týchto vzoriek obsahovali množstvo baktérií a mikróbov, ktoré prekračovali hodnoty smernice o bezpečnosti pitnej vody.
Mohli by sme si každý deň kúpiť novú jednorázovú fľašku. To je však, vzhľadom na stav životného prostredia dnes, ekologicky zničujúce. Mali by sme preto dbať na správny výber fľaše, ktorá nám poslúži dlhú dobu a je zdravotne neškodná. Máme na výber tieto alternatívy: Ako si správne vybrať? Rozhodovať sa budeme podľa hmotnosti fľaše – sklenené sú najťažšie, plastové najľahšie. Z plastových nás zaujali zdravé fľaše Equa. Sú vyrobené z organických látok, ľahko sa umývajú, sú dizajnovo veľmi zaujímavé a neobsahujú škodlivé BPA.
Dôležitá je ďalej životnosť fľaše – vzhľadom na nezničiteľnosť fľašky je najprijateľnejšia fľaša z nehrdzavejúcej ocele. Veľmi pekný výber a navyše aj praktické držanie má značka Eco Vessel. Dajú sa vybrať detské pol litrové fľaše so slamkami alebo bez, ale aj väčšie fľaše pre dospelákov. Tieto fľašky na rozdiel od sklenených a plastových udržujú teplotu tekutiny, čo je veľká výhoda v lete aj v zime. Je tu možnosť dokúpenia náhradných slamiek prípadne tesnení alebo celých vrchnákov.
Sklo je najpoužívanejší a rokmi overený materiál na pitie. Jeho nevýhodou je síce váha a rozbitnosť, ale ak Vám neprekáža nosiť o pár gramov navyše, v ponuke sú sklenené fľaše s plstenými alebo silikónovými obalmi, ktoré chránia fľašku proti rozbitiu a vyzerajú veľmi štýlovo.
Vyberte si veľkosť, ktorá Vám bude najviac vyhovovať a nezanedbajte pitný režim a životné prostredie.
Ako vybrať matracový chránič.
21 Feb / 2019

Ako vybrať matracový chránič.

Počet prečítaní: 273
 
Spaním človek trávi tretinu, niektorí až polovicu života. Aby si telo dostatočne oddýchlo počas noci, kupujeme si pohodlný kvalitný matrac. Ten však často krát stojí nemalé peniaze a preto by sme chceli, aby nám vydržal čo najdlhšie. Veľa krát sa stáva, že ľudia vymieňajú matrace nie preto, že by už nespĺňali svoj účel, ale preto, že sú fľakaté, prípadne ich je viac či menej cítiť. 
Aby sme tomu predišli, najlepšie by bolo, čo najskôr ochrániť matrac matracovým chráničom. Matracový chránič totiž chráni matrac, predlžuje jeho životnosť a prispieva k vysokej hygiene lôžka. Na trhu je dnes široká ponuka chráničov na matrac. Poďme sa v nej spolu zorientovať:
 
Existujú chrániče pre deti a pre inkontinentné prípadne dlhodobo ležiace osoby. Sú to chrániče, ktoré sú úplne nepriepustné. Spodná strana býva potiahnutá špeciálnym poterom z PUR (polyuretánového) materiálu. Je to látka, ktorá neprepúšťa tekutinu ale zároveň prepúšťa vzduch. Tieto chrániče môžu byť čiastočné – chránia matrac z vrchnej strany lôžka, nie po bokoch. Majú gumičku v rohoch, aby sa zabránilo ich posúvaniu. Alebo máme chrániče celkové – napínajú sa na matrac ako napínacia plachta na gumičku. Povrchový materiál býva zväčša bavlnený, závisí od voľby výrobcu. Niektoré matrace majú medzi PUR poterom a povrchovým materiálom vložené ešte duté vlákno, ktoré robí chránič mäkším. Nepriepustné chrániče nájdete aj v našej ponuke od rôznych výrobcov – Adema, Matejovský, Scan Quilt, či Materasso a v názve sú označené prívlastkom "nepriepustný".

Druhou skupinou matracových chráničov sú tie, ktoré zabraňujú zašpineniu a prepoteniu matraca. Sú to chrániče, ktoré v sebe nemajú nepriepustnú polyuretánovú vrstvu. Majú v rohoch gumičku.
Oba druhy chráničov jednoducho vyperiete, niektoré až na 95 stupňov.

Zvláštnou kategóriou, ktorá sa taktiež kladie na matrac je matracový topper. Topper sa používa pre hygienickú ochranu matraca a na zmenu tvrdosti matraca a na tzv. renováciu starého matraca, prípadne ako dočasné riešenie. 
Nové odtiene - španielske deky Belpla
21 Feb / 2018

Nové odtiene - španielske deky Belpla

Počet prečítaní: 1274
Naskladnili sme dnes španielske deky zo značky Belpla. Nájdete ich aj na našom eshope www.evenit.sk a môžete si ich prísť pozrieť na našu predajňu do Pezinka

Farby: 29 Natural, 02 caramel-losos, 15 offwhite-krémová, 22 jahodovočervená, 51 sivá, 55 šedohnedá, 70 antracitová
Zloženie: 85%acryl, 15%PES

Starostlivosť: pranie do 30st. nepoužívať aviváž, bielidlá, nežehliť. Podľa pokynov výrobcu na štítku.
Dostupnosť: farby ktoré nie su dostupné sa dajú po dohode objednať. Dodacia lehota v prípade inej farby ako je nami ponúkaná je 2 mesiace -  v prípade že budete požiadavku posielať emailom, alebo telefonicky, pripravte si kód odtieňu podľa vzorkovníka.

Gobelínové obrusy v 3 najžiadanejších farbách
21 Feb / 2018

Gobelínové obrusy v 3 najžiadanejších farbách

Počet prečítaní: 2153
Keď hľadáte najmenej náročný obrus na údržbu a zároveň sa nechcete vzdať romantického nádychu, tento rok sú hitom gobelínové obrusy. Nádhernú kolekciu gobelínov dopĺňajú aj gobelínové obliečky, gobelínové prestierania, šerpy. Novinkou sú aj okrúhle obrusy. V ponuke máme 3 najžiadanejšie farby modrá, zelená a červená.

 
Šialené, vkusné, alebo dizajnové obliečky?
09 Feb / 2018

Šialené, vkusné, alebo dizajnové obliečky?

Počet prečítaní: 1155
Netvrdíme, že sa vieme trafiť do Vášho vkusu, ale naši dizajnéri vedia preniesť naše fantázie aj do obyčajných posteľných obliečok a vytvoriť z nich farebné, pestré a priznajme si - niekedy trochu šialené obliečky. Ale taký je aj náš život, tak si ho poďme spolu trochu prifarbiť.
 
14. február
07 Feb / 2018

14. február

Počet prečítaní: 714
Nezabudnite na sviatok svätého Valentína a obdarujte svoju polovičku pekným darčekom z nášho obchodíku. Vytvorili sme Valentínsku sekciu, aby ste nemuseli dlho hľadať. Prekvapte svojho partnera v deň zamilovaných.
Esenciálne oleje a difúzery dōTERRA
05 May / 2017

Esenciálne oleje a difúzery dōTERRA

Počet prečítaní: 2388
Je známe, že vône vplývajú na náladu človeka. Niektoré motivujú, iné ukľudňujú. Ukľudňovať dokáže hlavne levanduľa. Rozmarín a čokoláda pôsobia antidepresívne, citrón zas zvyšuje pracovný výkon. Koncentráciu a sústredenie podporujú bazalka a mäta, škorica zas zútulní domov.
Najviac však upokojuje, ako je iste známe aj vám, vôňa kože blízkeho človeka. Najlepšie pri objatí :)

Ak ste už niekedy dostali ružu, prešli sa po levanduľovom poli alebo privoňali k čerstvo nakrájanej mäte, zakúsili ste aromatické vlastnosti esenciálnych olejov. Esenciálne oleje môžu zlepšiť náladu, upokojiť zmysly a vyvolať silné emocionálne reakcie. Možnosti esenciálnych olejov však prekračujú ich voňavé čaro.

Výhody esenciálnych olejov môžeme využívať rôznymi spôsobmi aplikácie: aromaticky, lokálne a  vnútorne.  dōTERRA  pomáha  uľahčovať  rozličné  možnosti  používania  esenciálnych  olejov  rôznymi formami, či už ide o prinášanie kvalitných produktov, ktoré vyžadujú tradičné použitie alebo o technicky vyspelejšiu aplikáciu  najnovšími  difúzermi. Rôznorodé spôsoby používania premieňajú každý olej na jedinečný a vzrušujúci zážitok.

Najpoužívanešjí difúzer dōTERRA nájdete teraz aj v našej ponuke.

 
Nadčasový gobelín...
16 Mar / 2017

Nadčasový gobelín...

Počet prečítaní: 2438
Gobelín už dávno nepatrí  iba na kamenné steny hradov, ako tomu bolo kedysi. V modernej domácnosti  môže byť dominantou interiéru a pritiahnuť oči každej návštevy.

Najstaršie obrazové pramene prvých gobelínov vedú až do obdobia starovekého Egypta. Za najstarší zachovalý nález v Európe sa považuje tzv. Abrhámov koberec z nemeckého Halberstadtu v roku 1150. Kedysi sa tkali a vyšívali ručne, dnes sú vyrábané strojovo, čo však nemá žiaden vplyv na ich kvalitu. Pre ich výrobu sa používajú kvalitné materiály. Sú zmesou bavlny a polyesteru.

Kedysi sa tkali gobelínové koberce, ktorých námetom bolo často krát umelecké dielo od známeho autora. Kládli sa na zem alebo vešali na stenu. Dnes sú v ponuke už aj gobelínové obrusy, prestierania, gobelínové štóly a obľúbené gobelínové vankúše. Takéto kúsky majú ešte stále nádych umeleckého diela.